Bitcoin Romania isi mareste echipa! Come to the crypto side!

1 iulie 2019 Bitcoin Romania

Articol scris de Cristina Dinica

PROGRAMATOR WEB

Ne dorim in echipa noastra un coleg cu experienta si cunostinte solide in domeniul programarii, care sa initieze si sa dezvolte noi proiecte, dar si sa se implice activ in cele aflate in derulare.

Viitorul nostru coleg trebuie sa fie deschis si sociabil, inovator si creativ si sa participe in permanenta cu idei si feedback in activitatea departamentului sau.

Ce iti trebuie pentru a fi de succes in echipa noastra:

– Cunostinte de programare front-end web (HTML/HTML5, CSS / CSS3, JQuery, Bootstrap, PSD)
– Cunostinte de programare back-end PHP
– Cunostinte in instalarea, administrarea si configurarea sistemelor Linux
– Cunostinte in instalarea, administrarea si configurarea Apache, MySQL, Nginx
– SQL nivel avansat, ORM
– Experienta protocoale ( JSON-RPC, gRPC, HTTP (REST) )
– Notiuni profunde despre: blockchain, smart contracts
– Unit & Functional Testing
– Laravel framework (un plus)
– Go, C, Python, Solidity (un plus)
– Front End Frameworks (un plus): Vue, Angular
– Programare procedurala si OOP
– Javascript

 

DESCRIEREA JOBULUI

Vei face parte dintr-un department inovator, care isi imbunateste in permanenta procesele de lucru. Vei initia si lucra la proiecte/produse variate si vei avea posibilitatea de a invata noi tehnologii. Vei colabora in mod eficient cu colegii din departamentul tau, precum si din intreaga echipa pentru a atinge obiectivele firmei. Iti vei gestiona eficient timpul astfel incat sa respecti termenele limita impuse.

Beneficii:

– Pachet salarial atractiv

– Bonusuri lunare in functie de performanta

– Program flexibil cu posibilitatea de a lucra partial de acasa 

– Mediu de lucru prietenos si suport continuu din partea echipei

– Oportunitatea de a lucra in crypto, un domeniu fascinant si de viitor

– Pizza day with the team

DESCRIEREA COMPANIEI

Btr Exchange (Bitcoin Romania) s-a infiintat in primavara anului 2014, cand a adus in tara primul ATM Robocoin pentru bitcoin din Europa Continentala. De atunci a urmat o dezvoltare continua, ajungand sa detina 14 ATM-uri si sa incheie parteneriate strategice cu alte companii specializate in tranzactii financiare, pentru facilitarea accesului la servicii de tranzactionare bitcoin, cat si cele mai importante altcoin-uri, in intreaga tara. Gratie acestor eforturi, in prezent Romania este una dintre cele mai dezvoltate tari din peisajul crypto, lucru care a atras atentia principalelor canale media interne si internationale.

Bitcoin foloseste tehnologia peer-to-peer pentru a opera fara vreo autoritate centrala sau banca; administrarea tranzactiilor si emiterea de bitcoini se face in mod colectiv, de catre reteaua Bitcoin.

Asteptam CV-urile voastre la adresa de e-mail contact@bitcoinromania.ro! Toate CV-urile vor fi tratate in conditii de confidentialitate. Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru interviu. 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *